BistritaRock
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

BistritaRock

Muzica
 
PortalAcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Nevvagor
Nivelul2
Nivelul2
Nevvagor


Mesaje : 43
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 40
Localizare : Bistrita

HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Empty
MesajSubiect: HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS   HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 11:52 am

Casa de Cultura a Muicipiului Sibiu, cu sprijinul Consiliului Local Sibiu si al Primariei Sibiu
organizeaza in zilele de sambata, 12 iulie 2008, si duminica, 13 iulie 2008, prima editie a unui nou festival rock.

Festivalul se va numi ROCKIN' TRANSILVANIA și se va desfășura în acest an
pe Stadionul Municipal din Sibiu. Printre trupele confirmate până în prezent se numără

HELLOWEEN – KREATOR – TESTAMENT – AXXIS

Întreaga aparatură de sunet și lumini, necesară desfășurării acestui eveniment va fi pusă la dispoziție de către una dintre cele mai mari firme de specialitate din Germania.

Șase specialiști în tehnica de sunet și lumini vor veni din Germania la Sibiu pentru a contribui la reușita acestui festival.

Biletele se vor pune în curând în vânzare, atât în magazine, cât și online.

METALHEAD.ro
Sus In jos
Varanu' de Komodo
Incepator
Incepator
Varanu' de Komodo


Mesaje : 16
Data de înscriere : 29/05/2008
Varsta : 42

Foaie de personaj
hmmm: scavenger of human sorrow

HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Empty
MesajSubiect: Re: HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS   HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Icon_minitimeLun Iun 09, 2008 8:34 am

Pentru Kreator si Testament as sta cu spatele si la Helloween! Cool ma tenteaza si mai merg niste oameni de prin Cj, atata ca nu as pierde nici o seara la Artmania... Suspect cred ca o sa aleg in functie de caldura( la Artmania nu-mi suna bine cortul ala cu vreo 3-4000 de oameni What a Face )! mai vedem! oricum... din doua... una!
Sus In jos
http://sergiu-81-anul-varanului.hi5.com
Nevvagor
Nivelul2
Nivelul2
Nevvagor


Mesaje : 43
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 40
Localizare : Bistrita

HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Empty
MesajSubiect: Re: HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS   HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Icon_minitimeLun Iun 09, 2008 9:48 am

eu renunt la artmania anul asta, prea multi bani trebe la 2 iesiri la sibiu si prefer un kreator, testament si helloween
Sus In jos
Alexa
Nivelul2
Nivelul2
Alexa


Mesaje : 53
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 36

Foaie de personaj
hmmm: whateveeer!

HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Empty
MesajSubiect: Re: HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS   HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Icon_minitimeMar Iun 10, 2008 1:34 am

evideeeeent k mai bine Helloween,Kreator si Testament decat Artmania Wink) sa vad cum stau si eu cu fondurile si poate-poate vin si eu Very Happy
Sus In jos
Alexa
Nivelul2
Nivelul2
Alexa


Mesaje : 53
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 36

Foaie de personaj
hmmm: whateveeer!

HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Empty
MesajSubiect: Doro si Benedictum confirmati la Sibiu   HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Icon_minitimeJoi Iun 12, 2008 5:35 am

Doro si Benedictum au confirmat pe paginile de MySpace participarea la festivalul ROCKIN' TRANSILVANIA, care va avea loc pe 12 si 13 iulie la Sibiu.

Doro va canta pe scena festivalului ROCKIN' TRANSILVANIA duminica, 13 iulie 2008. Din programul aceleasi zile fac parte Axxis si headlinerii Helloween!

Benedictum va urca pe scena festivalului sambata, 12 iulie 2008, inainte de Testament si headlinerii zilei, Kreator!

Un alt aspect interesant va fi organizarea unui atractiv concurs MEET& GREET, in urma caruia se vor selectiona cate 10 (zece) castigatori pentru fiecare dintre formatiile confirmate pana acum! Acesti castigatori se vor intalni la festival fata in fata cu artistii favoriti, vor putea solicita autografe si se vor putea fotografia alaturi de idolii lor!
Revenim in curand cu noi confirmari si cu informatii referitoare la biletele pentru festival, precum si la concursul MEET & GREET!

ROCKIN' TRANSILVANIA este un eveniment organizat de Casa de Cultura a Municipiului Sibiu, cu sprijinul Consiliului Local Sibiu si al Primariei Sibiu.

sunny sunny sunny sunny
Sus In jos
Nevvagor
Nivelul2
Nivelul2
Nevvagor


Mesaje : 43
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 40
Localizare : Bistrita

HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Empty
MesajSubiect: Re: HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS   HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 12:38 pm

Thunderstorm la ROCKIN' TRANSILVANIA

Thunderstorm vor canta alaturi de Doro si de Helloween la ROCKIN' TRANSILVANIA pe 13 iulie la Sibiu.

Din programul aceleasi zile fac parte si Axxis

Benedictum va urca pe scena festivalului sambata, 12 iulie 2008, inainte de Testament si headlinerii zilei, Kreator!
Sus In jos
Nevvagor
Nivelul2
Nivelul2
Nevvagor


Mesaje : 43
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 40
Localizare : Bistrita

HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Empty
MesajSubiect: Re: HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS   HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Icon_minitimeVin Iun 20, 2008 8:36 am

Biletele la ROCKIN' TRANSILVANIA

Organizatorii festivalului Rockin' Transilvania ne-au anuntat preturile biletelor pentru festival:

Bilet pe o zi : 75 de lei

Abonament pe ambele zile: 110 lei

Acces public in incinta festivalului:

Sambata incepand de la ora 15:00
Duminica incepand de la ora 14:00

Biletele se pot comanda aici.

HEADLINERI ai festivalului vor fi celebrele formatii HELLOWEEN si KREATOR (Germania). Alaturi de acestea vor mai participa și alte formații de renume internațional: TESTAMENT(SUA), DORO (Germania), AXXIS (Germania) și BENEDICTUM (SUA).

Pe scena festivalului vor urca și formații românești de gen: BETRAYER, ALTAR, THUNDERSTORM, L.O.S.T, ABIGAIL, EyeSEEred.
Sus In jos
Continut sponsorizat





HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Empty
MesajSubiect: Re: HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS   HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS Icon_minitime

Sus In jos
 
HELLOWEEN - KREATOR - TESTAMENT - AXXIS
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» KREATOR, CALIBAN SI ELUVEITIE la Bucuresti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
BistritaRock :: Discuti :: Concerte-
Mergi direct la: