BistritaRock
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

BistritaRock

Muzica
 
PortalAcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Black metal melodic

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
Alexa
Nivelul2
Nivelul2
Alexa


Mesaje : 53
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 36

Foaie de personaj
hmmm: whateveeer!

Black metal melodic Empty
MesajSubiect: Black metal melodic   Black metal melodic Icon_minitimeLun Iun 09, 2008 9:12 am

in ultima vreme trebuie sa recunosc k ma atrage tot mai mult genu asta de muzica.....nu stiu cum,de ce si mai ales de cand ,dar ideea e k a inceput sa-mi sune fooooarte bine I love you si ca sa fiu si mai exacta ,formatiile Illnath,Graveworm,Opera IX si Cadaveria(vechi iubiri Smile ) make my day a little more bright.acu sa nu credeti k sunt dusa' (desi nuj dak ati fi foarte departe de adevar) da nu cred k trece o zi in care sa nu ascult cel putin melodiile preferate de la formatiile "halea" de sus Very Happy si dak doriti pot sa va si spun care sunt melodiile mele preferate,,dak nu va intereseaza,nu cititi,dak va intereseaza,foarte bine alien
asa....so.....de la Illnath-She,The Plague,Feathers shall fall si Aqua Diabolicom , de la Graveworm-A dreaming beauty,Portrait of a deadly nightshade,It's a sin si Beauty of Malice aaaand ...de la Cadaveria -The Dream,Memento Audere Semper,Spell,Call me,The Magic rebirth si de la Opera IX- Bela Lugosi's dead,The Oak I love you
cred k am aburit destul ....restul ,mai tarziu bounce bounce
Sus In jos
Rekutzy
Incepator
Incepator
Rekutzy


Mesaje : 9
Data de înscriere : 28/05/2008
Varsta : 34

Black metal melodic Empty
MesajSubiect: Re: Black metal melodic   Black metal melodic Icon_minitimeSam Iun 14, 2008 10:42 am

lol! Twisted Evil Very Happy sunt de acord Alexa ca ii o trupa super tare.....doar ca mie mai mult imi plac piesele 'Virgin Soil" , "And There Was Light", "Pieta"..... rabbit ....intelegi aluzia,nu? I love you te puuuuuuuuuup
Sus In jos
Rekutzy
Incepator
Incepator
Rekutzy


Mesaje : 9
Data de înscriere : 28/05/2008
Varsta : 34

Black metal melodic Empty
MesajSubiect: Re: Black metal melodic   Black metal melodic Icon_minitimeSam Iun 14, 2008 10:45 am

si daca ii pana acolo....si DIMMU BORGIR
canta melodic black metal,pt cine nu stie...



Black metal melodic 1864610 .
Sus In jos
Varanu' de Komodo
Incepator
Incepator
Varanu' de Komodo


Mesaje : 16
Data de înscriere : 29/05/2008
Varsta : 42

Foaie de personaj
hmmm: scavenger of human sorrow

Black metal melodic Empty
MesajSubiect: Re: Black metal melodic   Black metal melodic Icon_minitimeVin Iun 20, 2008 8:02 am

Despre Dimmu... se pot spune multe! atata pot sa recomand: ascultati albumele in ordinea cronologica! asa-i cel mai bine pentru o vedere de ansamblu! Cool
Sus In jos
http://sergiu-81-anul-varanului.hi5.com
BlakkWidow
Incepator
Incepator
BlakkWidow


Mesaje : 15
Data de înscriere : 08/06/2008
Varsta : 34
Localizare : Transylvania

Foaie de personaj
hmmm: behind the smile

Black metal melodic Empty
MesajSubiect: Re: Black metal melodic   Black metal melodic Icon_minitimeMier Iun 25, 2008 2:41 pm

you're right.....in ordine cronologica.........inca tot imi este ciuda ca nu am putut merge la dimmu in budapesta Sad Sad Sad Sad Sad Sad No No No inca ii ubesc pe urtziiiiiiiiiii aia Embarassed
Sus In jos
http://www.bistritarock.tk
bety
Incepator
Incepator



Mesaje : 7
Data de înscriere : 02/07/2008
Varsta : 36
Localizare : ILVA-MICA

Black metal melodic Empty
MesajSubiect: Re: Black metal melodic   Black metal melodic Icon_minitimeDum Aug 10, 2008 9:43 am

pai ce sa zic imi place f mult acest gen, spre ex momentan asc LORD BELIAL o trupa f buna cu o muzica bine ganditata si versuri inteligente, merita asc fiecare album. va recomand sa asc ultimul album al lor numit "revelation: the 7th seal".
Sus In jos
Continut sponsorizat





Black metal melodic Empty
MesajSubiect: Re: Black metal melodic   Black metal melodic Icon_minitime

Sus In jos
 
Black metal melodic
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ILLNATH-Danish melodic black metal band
» GRAVEWORM -Italian melodic black metal band
» Metal and history
» Draconian (Doom/Gothic/Death Metal)
» Festivalul Metal Maniac (BAIA MARE) a fost amanat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
BistritaRock :: Muzica :: Preferinte-
Mergi direct la: