BistritaRock
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

BistritaRock

Muzica
 
PortalAcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 A ars simbolul orasului

In jos 
+3
Oana_Nemesis
Alexa
Nevvagor
7 participan?i
AutorMesaj
Nevvagor
Nivelul2
Nivelul2
Nevvagor


Mesaje : 43
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 40
Localizare : Bistrita

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeMier Iun 11, 2008 4:27 pm

sa-i futa dumnezo pe toti cretinii din orasu asta, ca de 18 ani n-o fost in stare sa renoveze biserica aia, si acuma i-o dat foc cu schelele vietii ce le-o pus acolo aiurea
Sus In jos
Alexa
Nivelul2
Nivelul2
Alexa


Mesaje : 53
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 36

Foaie de personaj
hmmm: whateveeer!

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeJoi Iun 12, 2008 4:50 am

mda....de vreo 600 de ani e biserica aia acolo si nu a patit nimik si uite acu ......am ramas fara ea ....sau ma rog ,cea mai mare parte din ea .. No No No No
Sus In jos
Oana_Nemesis
Incepator
Incepator
Oana_Nemesis


Mesaje : 2
Data de înscriere : 05/06/2008
Varsta : 34
Localizare : Bistrita

Foaie de personaj
hmmm:

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeJoi Iun 12, 2008 9:03 am

in orice caz biserica aceea era cel mai frumos lucru din acest oras,era simbolul orasului,monument istoric si obiectiv turistic. Din punctul meu de vedere odata cu ea s-a dus si jumatate din oras. Intradevar o sa o reconstruiasca,dar intrebarea e in cati ani? pacat....aveam si noi ceva frumos si.......s-a ales doar cenusa........ No
Sus In jos
BlakkWidow
Incepator
Incepator
BlakkWidow


Mesaje : 15
Data de înscriere : 08/06/2008
Varsta : 34
Localizare : Transylvania

Foaie de personaj
hmmm: behind the smile

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeJoi Iun 12, 2008 9:57 am

inima orasului...cum ziceti...s-a dus jumatate din ea....si da o sa o refaca,in cati ani nush...dar nu o sa mai fie ce a fost,pt ca daca ati obs partea renovata dinspre primarie....cel putin parerea mea arata degaba......curioasa ce-o sa fie din ea.....chiar imi pare rau ca a ars.... No No No No No
Sus In jos
http://www.bistritarock.tk
BlakkWidow
Incepator
Incepator
BlakkWidow


Mesaje : 15
Data de înscriere : 08/06/2008
Varsta : 34
Localizare : Transylvania

Foaie de personaj
hmmm: behind the smile

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeJoi Iun 12, 2008 10:57 am

see it.... No No No No No Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad biserica cea mai inalta poate din toata transilvania...a fost A ars simbolul orasului 2d9s26q
Sus In jos
http://www.bistritarock.tk
Rekutzy
Incepator
Incepator
Rekutzy


Mesaje : 9
Data de înscriere : 28/05/2008
Varsta : 34

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeSam Iun 14, 2008 10:55 am

e drept tot ce ati zis pana acuma....dar scuze ca te voi contrazice Emy....dar mai bine ar fi ars peretele acela inestetic dinspre primarie...de care si-o batut joc,pt ca orice prost isi poate da seama,ca nu arata nicicum cu nuantele multiple de alb.....sincer,arata tziganesc...
Evil or Very Mad oricum Dumnezeu nu bate cu bota,si vinovatul odata si odata tot o sa-si primeasca pedeapsa....
Sus In jos
Rekutzy
Incepator
Incepator
Rekutzy


Mesaje : 9
Data de înscriere : 28/05/2008
Varsta : 34

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeSam Iun 14, 2008 10:57 am

si cred ca oamenii degeaba il invinovatesc pe primar de cele intamplate....el nu are nicio vina....Faptul ca nu o renovat biserica,da,aici sa zicem ca nu o fost fain din partea lui....dar biserica aia,fie renovata,fie nerenovata,daca avea sa arda....tot ardea,....asa ca Moldovan nu are nimika de facut in treaba asta.....sa-si vada de campanie.... scratch consider eu
Sus In jos
Alexa
Nivelul2
Nivelul2
Alexa


Mesaje : 53
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 36

Foaie de personaj
hmmm: whateveeer!

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeDum Iun 15, 2008 5:01 am

hai.k vin EU Rolling Eyes si elucidez misterul....dragiiiiiii mei,primarul NU ARE ABSOLUT NIMIK de-a face cu BIserica Evanghelica....NU intra sub "influenta" lui,Biserica Evanghelica e a sasilor,deci intra in afacerile lor.NU e vina primarului k de 15 ani!!!!!!!!!!!!!!!!! de cand a inceput restaurearea nu s-a facut mare lucru.....si k schelele alea care stateau deja de 7 ani !!! acolo nu au fost date cu solutie ignifuga,pt k seful proiectului e un incapabil si un inapt si nu l-a dus mintea k POATE schelele alea DE LEMN s-or aprinde la un moment dat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! si k poate nu vor arde numai schelele....k si BISERICAAAAAAAAAAAAAAAA
2....nu stiu dak ati aflat,dar o sa aflati acum...Zilele Bistritei NU se vor mai tine,tocmai pt k primarul a DONAT banii necesari organizarii Zilelor Bistritei (1 miliard si ceva Shocked Shocked Shocked ) reconstructiei Bisericii.....
Sus In jos
Nevvagor
Nivelul2
Nivelul2
Nevvagor


Mesaje : 43
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 40
Localizare : Bistrita

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeDum Iun 15, 2008 6:32 am

cui ii pasa de zilele bistritei? oricum era un mare kkt acolo
Sus In jos
Alexa
Nivelul2
Nivelul2
Alexa


Mesaje : 53
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 36

Foaie de personaj
hmmm: whateveeer!

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeDum Iun 15, 2008 8:53 am

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ZICEAM DOAR !!!! ideea de baza era k banii au fost donati pt reconstructia Bisericii Evanghelice lol! lol!
Sus In jos
BlakkWidow
Incepator
Incepator
BlakkWidow


Mesaje : 15
Data de înscriere : 08/06/2008
Varsta : 34
Localizare : Transylvania

Foaie de personaj
hmmm: behind the smile

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 4:20 am

exact....alexa are dreptate....biserica era in patrimoniul germanilor...ei s-au ocupat cu biserica....moldovan nu are nici o legatura dar si asa uite ca s-au donat bani de la primarie pt renovare....in fine is mai multe chestii....oricum din cate am inteles moldovan nu mai are treaba cu primaria de azi Razz Very Happy ..............si in fine faza ii ca era bine daca nu ardea deloc.....oricum reka nici mie nu-mi placea partea aia alba dinspre primarie...dar decat sa arda asa ....... sa speram ca nu o renoveaza in stilul ala..... Neutral Neutral Neutral
Sus In jos
http://www.bistritarock.tk
Nevvagor
Nivelul2
Nivelul2
Nevvagor


Mesaje : 43
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 40
Localizare : Bistrita

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 12:39 pm

mah aici is mai multe faze care tin direct de primarie, ma rog, mi-i prea lene sa scriu azi asa ca o sa revin la discutia asta zilele urmatoare Razz
Sus In jos
BlakkWidow
Incepator
Incepator
BlakkWidow


Mesaje : 15
Data de înscriere : 08/06/2008
Varsta : 34
Localizare : Transylvania

Foaie de personaj
hmmm: behind the smile

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 5:06 am

yep....multe lucruri...da fie...nu mai are rost sa discutam.....degeaba.....nu dam inapoi timpul daca incepem sa condamnam acum pe toti....in fine.......sa speram ca o sa plateasca cei care i-au dat foc biserici....vorba lu' reka Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Very Happy
Sus In jos
http://www.bistritarock.tk
teo007
Admin
teo007


Mesaje : 30
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 37
Localizare : Bistrita

Foaie de personaj
hmmm: ce sa zic nimic

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeMier Iun 18, 2008 7:53 am

hmm am auzit un zvon ... cica anul acesta nu se va mai tine zilele bistritei deoare ce cica Bistrita este in Doliu si cica bani care erau alocati pt. Zilele Bistritei se duc la Biserica ... Fain ... Si merita nu ?
Sus In jos
http://www.bistritarock1.tk
Nevvagor
Nivelul2
Nivelul2
Nevvagor


Mesaje : 43
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 40
Localizare : Bistrita

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeMier Iun 18, 2008 7:58 am

da-le mah la dracu de zilele bistritei ca nu au nici un rost, numa tiganie ii acolo
Sus In jos
teo007
Admin
teo007


Mesaje : 30
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 37
Localizare : Bistrita

Foaie de personaj
hmmm: ce sa zic nimic

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitimeMier Iun 18, 2008 8:01 am

poi cam asa ceva .. na era fain si daca era si zilele bistritei dar na satul asta inafara de terase pline cu cacaturi de peste care se simte in tot orasul nu stie nimic ... si terasele se intindeau pana in fata scenei ... cacat ori cum ...Numai sa speram ca bani aia are sa ajunga la biserica
Sus In jos
http://www.bistritarock1.tk
Palici

Palici


Mesaje : 1
Data de înscriere : 19/06/2008
Varsta : 37
Localizare : Sub Dush

Foaie de personaj
hmmm: 2 maxim 6 ;))teo

A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: need pics   A ars simbolul orasului Icon_minitimeMar Mar 17, 2009 5:18 pm

bounce bounce bounce bounce care imi da si mie poze sau plm ceva video sa vad Basketball scratch scratch ca nam fost prezent Embarassed
Sus In jos
http://kevyn.idle.ro
Continut sponsorizat





A ars simbolul orasului Empty
MesajSubiect: Re: A ars simbolul orasului   A ars simbolul orasului Icon_minitime

Sus In jos
 
A ars simbolul orasului
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
BistritaRock :: Discuti :: Stiri :D-
Mergi direct la: