BistritaRock
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

BistritaRock

Muzica
 
PortalAcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 sau vechi :P

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
teo007
Admin
teo007


Mesaje : 30
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 37
Localizare : Bistrita

Foaie de personaj
hmmm: ce sa zic nimic

sau vechi :P Empty
MesajSubiect: sau vechi :P   sau vechi :P Icon_minitimeJoi Iun 19, 2008 8:31 am

Nightlosers - Biografie


Membrii formației 'Nightlosers' au ajuns să cînte împreună, cînd la deschiderea unui club de blues din Cluj, un prieten comun i-a adunat la un loc. Așadar, întîlnindu-se cu numai două ore înainte de prestație, fără nici o repetiție, au reușit totuși să impresioneze lumea prezentă. Acesta a fost un semn că trebuiau să rămînă împreună, și după cum puteți vedea mai jos, succesul lor nu a întîrziat să apară.

Membrii formației: Hanno Höfer; Grunzo Geza; Sorin 'Gaga' Cîmpean; Octavian 'Barilla' Andreescu; Jimi 'El Lako'.

Au concertat în: București (Lăptăria lui Enache, Big Mamou, Club A); Cluj (Diesel, Music Pub, Club C.F.R.); Brașov (Piano Café, Ford, Pro TV); Timișoara (Club 30, Crossroads); Arad (Bizar); Constanța (Phoenix, Jazz & Blues Club); Bacău (Orizont, Atlantic); Onești (Jazz & Blues Club); Tîrgu Mureș (Jo, Apollo); Buzău (Bluzău Club); Iași (VIP); Galați (Elite)

Cînteva festivaluri la care au participat: Coca-Cola Super Blues Festival - București, 1995; Napocensis Jazz Festival - Cluj, 1995; Pepsi Sziget Festival 1996 - Budapest, 1996; Fete de la Musique - Iași, 1995 / 1998; CD Radio Anniversary - Cluj, 1998; Kaiser Festival - Neptun, 1998; Beer Festival - Piatra Neamț, 1998 / Reghin, 1998; Independence Day 4th of July - București, 1998; Europe's Day - București, 1998; Valentine's Day - Cluj, 1998; HBO Romania launching - Cluj, 1998.

Turnee: Ziua Tour 1995 - București, Timișoara, Cluj, Brașov, Constanța; Gauloises Music Tour 1997 - Brașov, Cluj, București, Onești, Constanța, Sibiu, Timișoara, Buzău, Satu Mare; Teacher's Blues Tour 1998 - București, Timișora, Arad, Cluj, Tîrgu Mureș, Brașov, Iași, Bacău, Galați, Constanța.

Jam Sessions: Buddy Whittington (John Mayall & The Bluesbreakers); Sorin Chifiriuc (Roata); Harry Tavitian (Harry Tavitian & Blues Community).




Chiar tati baieti ha ????


Sus In jos
http://www.bistritarock1.tk
Alexa
Nivelul2
Nivelul2
Alexa


Mesaje : 53
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 36

Foaie de personaj
hmmm: whateveeer!

sau vechi :P Empty
MesajSubiect: Re: sau vechi :P   sau vechi :P Icon_minitimeDum Dec 07, 2008 5:18 am

ce de mai formatii ...nimeni nimik ?!!? las k o sa revin cu cu info despre nijte tipi foarte ok,parerea mea .... Wink
Sus In jos
nightfallrose
Incepator
Incepator
nightfallrose


Mesaje : 14
Data de înscriere : 04/07/2008
Varsta : 37
Localizare : Bistrita

Foaie de personaj
hmmm: Perkele! (look out for Finns:))

sau vechi :P Empty
MesajSubiect: Re: sau vechi :P   sau vechi :P Icon_minitimeMar Mar 10, 2009 11:12 am

Na uite o trupa de care mi-a spus Arthur...bineinteles:P . Am facut un clip si l-am postat pe youtube:

Archemenia is a black/death/symphonic metal band with both clean and harsh vocals, from Varkaus(Finland). They released two demos: Human Stain Demo, 2004 and Mors Certa Demo, 2006


affraid



https://www.youtube.com/watch?v=1hAk3-A-bsA
Sus In jos
http://www.myspace.com/nightfallrose
nightfallrose
Incepator
Incepator
nightfallrose


Mesaje : 14
Data de înscriere : 04/07/2008
Varsta : 37
Localizare : Bistrita

Foaie de personaj
hmmm: Perkele! (look out for Finns:))

sau vechi :P Empty
MesajSubiect: Re: sau vechi :P   sau vechi :P Icon_minitimeMier Mar 11, 2009 3:51 am

Intre timp am mai facut un clip....o piesa incredibila ce merita atentia voastra!!!!!! bounce drunken

Soulfallen - We Are The Sand

Sus In jos
http://www.myspace.com/nightfallrose
Alexa
Nivelul2
Nivelul2
Alexa


Mesaje : 53
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 36

Foaie de personaj
hmmm: whateveeer!

sau vechi :P Empty
MesajSubiect: Re: sau vechi :P   sau vechi :P Icon_minitimeLun Apr 06, 2009 12:24 am

plashe,plashe.....altceva? Laughing ...nimik nou?? bounce
Sus In jos
Continut sponsorizat





sau vechi :P Empty
MesajSubiect: Re: sau vechi :P   sau vechi :P Icon_minitime

Sus In jos
 
sau vechi :P
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
BistritaRock :: Muzica :: Formati Noi-
Mergi direct la: