BistritaRock
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

BistritaRock

Muzica
 
PortalAcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Nevvagor
Nivelul2
Nivelul2
Nevvagor


Mesaje : 43
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 40
Localizare : Bistrita

ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008 Empty
MesajSubiect: ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008   ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008 Icon_minitimeSam Sept 13, 2008 2:47 am

O noua editie Rock 'n Iasi Indoor
Organizatorii editiei de anul trecut a festivalului Rock 'n Iasi Indoor au anuntat primele detalii despre editia 2008.

Acestia au declarat ca negociaza cu doi headlineri straini din genurile pagan/folkmetal/viking/ si planuiesc un running order cu mai putine trupe si mult mai omogen decat ce a fost pana acum.

Iata ce spun organizatorii:

Experientele din anii ce au trecut ne-au facut nitzel mai destepti si mai prevazatori, astfel incat avem incredere ca incepand de la editia asta lucrurile vor fi facute cu o mult mai serioasa tenta profesionista. Prin asta vreau sa intelegeti ca vom face tot posibilul sa nu mai existe intarzieri si nici sa nu se mai intampla faze jenante cu headlinerii cantand la o bucata de noapte.

Pana acum:

- Data stabilita pentru RNI 2008 Indoor Edition este de 29 Noiembrie 2008. E sambata, iar luni e 1 Decembrie si prin urmare zi libera, motiv pentru care ne asteptam la o prezenta mai sustinuta.

- Suntem in negocieri avansate cu proprietarii altor doua locatii de concert, intrucat ne dorim o atmosfera mai inspre concert decat ce a putut oferi anul trecut Sala Gaudeamus.

- Am pus la punct un sistem logistic care speram ca va preintampina intarzierile de ordin tehnic.

Vom reveni cu detalii.

Capul de afis la Rock 'n Iasi Indoor 2007 a fost formatia finlandeza Moonsorrow.


Ultima editare efectuata de catre Nevvagor in Dum Oct 05, 2008 4:52 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Nevvagor
Nivelul2
Nivelul2
Nevvagor


Mesaje : 43
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 40
Localizare : Bistrita

ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008 Empty
MesajSubiect: Re: ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008   ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008 Icon_minitimeVin Oct 03, 2008 11:08 am

Oficial: Eluveitie la Rock' N Iasi!
Organizatorii Rock' N Iasi anunta urmatoarele:

Salutare! Odata cu primirea emailului din care am citat mai jos, suntem bucurosi sa anuntam in mod oficial numele unuia dintre headlinerii festivalului Rock'n'Iasi Winter Edition 2008, si anume trupa elvetiana de folk metal ELUVEITIE.

Pentru cei care nu sunt foarte la curent, Eluveitie sunt cea mai noua revelatie in domeniul folk metal, sunt in topurile germane si elvetiene de mai bine de 5 saptamani, iar prezenta celor 8 membrii pe o scena este cu siguranta un eveniment greu de uitat.

In curand vor fi postate informatii si pe canalele oficiale ale trupei. Anuntam totodata ca RNI Festival are inca o locatie web, la adresa www.myspace.com/rniofficial; in cel mai scurt timp vom updata repectiva pagina precum si pagina oficiala a festivalului (www.rockniasi.ro) si vom oferi detalii suplimentare.

Este posibil ca pretul biletului pentru Rock'n'Iasi Winter Edition 2008 sa sufere o modificare, insa ea va fi in jos! Vom reveni cu detalii pe masura ce vor interveni clarificari.

Echipa RNI.

Iata si citatul:

hi florin,
you can go official!
liebe grusse / best regards,
Guenther Beer
Sus In jos
Ensiferum
Incepator
Incepator
Ensiferum


Mesaje : 6
Data de înscriere : 16/06/2008
Varsta : 32

ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008 Empty
MesajSubiect: Re: ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008   ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008 Icon_minitimeDum Oct 19, 2008 5:42 am

Organizatorii editiei din acest an a festivalului Rock'N Iasi au anuntat cel de-al doilea headliner. Este vorba despre trupa finlandeza Finntroll!

Iata comunicatul oficial:

Acum ca avem totul la indemana, in ceea ce priveste trupele, putem anunta line-up-ul final pentru Rock n Iasi Winter 2008 Edition: Finntroll, Eluveitie, Magica, Bucovina, Bucium, Ashaena si Skepsis. Data a ramas neschimbata, 29 Noiembrie 2008, la sala Gaudeamus a Casei de Cultura a Studentilor Iasi, cu incepere de la orele 18:00. Despre pretul biletelor si locurile de unde pot fi achizitionate, vom reveni cu detalii.
Sus In jos
Alexa
Nivelul2
Nivelul2
Alexa


Mesaje : 53
Data de înscriere : 27/05/2008
Varsta : 36

Foaie de personaj
hmmm: whateveeer!

ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008 Empty
MesajSubiect: Re: ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008   ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008 Icon_minitimeDum Dec 07, 2008 5:11 am

mno Vampu...sari cu detaliiiiiii ...poze ..ceva acolo ...FA-NE in ciuda!!!!!!!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008 Empty
MesajSubiect: Re: ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008   ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008 Icon_minitime

Sus In jos
 
ELUVEITIE la Rock'n Iasi Indoor 2008
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» KREATOR, CALIBAN SI ELUVEITIE la Bucuresti
» Peninsula 2008
» SAMFEST 2008
» Hatework Fest, sept. 2008

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
BistritaRock :: Discuti :: Concerte-
Mergi direct la: